IV Niedziela Adwentu

IV Niedziela Adwentu – 19 grudnia 2021r.

• Dzisiaj przeżywamy już IV niedzielę adwentu, ostatnią przed Uroczystością Bożego Narodzenia.
  • W poniedziałek Mszy Św. nie będzie.
  • We wtorek 21 grudnia od godz. 16.00 do godz. 17.00 będzie można skorzystać z Sakramentu Pokuty i Pojednania. Proszę wszystkich o zakładanie maseczek zasłaniających usta i nos. Zachęcam do skorzystania z tego sakramentu również młodzież przygotowującą się do Bierzmowania.
  • We wtorek 21 grudnia biuro parafialne będzie NIECZYNNE.  W pilnych sprawach proszę o kontakt telefoniczny: 56 46 82 793.
  • Z uwagi na spowiedź św. w parafii Turznice w środę Msza Św. w Sztynwagu będzie o godz. 16.00. Przed Mszą Św. nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  • Jest możliwość zaopatrzenia się w opłatek wigilijny u pana organisty na chórze.
  • W piątek przeżywać będziemy Wigilię Bożego Narodzenia. Proszę o zachowanie zwyczajów wigilijnych: wieczerza postna, modlitwa, łamanie się opłatkiem oraz w miarę możliwości udział w pasterce. Msza Św. w kościele MB Róż. o godz. 22.00, w kościele Św. Andrzeja Pasterka o godz.24.00.
  • I dzień świąt Msze Św. o godz. 10.00 w Sztynwagu oraz o godz. 11.30 w Pieńkach.
  • W niedzielę 26 grudnia przeżywać będziemy II dzień świąt oraz niedzielę Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Każdego katolika w niedzielę obowiązuje uczestnictwo w Eucharystii
  • Przypominam, że w kościele bezwzględnie obowiązuje noszenie maseczek zasłaniających usta i nos
  • W tym roku odwiedziny duszpasterskie – kolędy odbędą się. Będą jednak musiały być spełnione pewne warunki obostrzeń sanitarnych… Plan kolęd został wywieszony na tablicy ogłoszeń.
  • Polecam prasę katolicką: Niedzielę w cenie 8 zł.
  • Bóg zapłać wszystkim za sprzątanie i dekorowanie naszych świątyń, ofiarowane choinki oraz inne prace wykonane na rzecz parafii.
  • Do wieczności odszedł śp. Henryk Szok. Pogrzeb odbędzie się w środę 22 grudnia o godz. 13.30 w Sztynwagu. Wieczny odpoczynek…

Wtorek 21.12

17.00 And. Dziękczynno – Błagalna dla Marty i Pawła Borkowskich.

Środa 22.12

16.00 MB. + Jakub Maliszewski – popogrzebowa.

Czwartek 23.12

17.00 And. + Ciocia Renata w 1 rocz. śm.

Piątek 24.12 – Wigilia Bożego Narodzenia

22.00 MB. + Mirosław Gądek w kolejną rocz. śm.

24.00 And. Pasterka za parafian.

Sobota 25.12 – Boże Narodzenie

10.00 MB. (rez.)

11.30 And. + Mama Teresa w 9 rocz. śm.

Niedziela Św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa  – 26.12

8.30 And. Msza Święta dziękczynna.

10.00 MB. + Teodozja, Konstanty, Czesław, Kazimierz, Janusz i Tadeusz oraz Marian i Kazimierz.

11.30 And. (rez.)