Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – 26 grudnia 2021r.

• Dzisiaj Niedziela Św. Rodziny – dziękujemy za dar małżeństw i rodzin.
  • Od poniedziałku do czwartku Mszy Św. nie będzie.
  • W tym tygodniu BIURO PARAFIALNE BĘDZIE NIECZYNNE. W pilnych sprawach proszę o kontakt telefoniczny: 56 46 82 793.
  • 31 grudnia w piątek ostatni dzień roku kalendarzowego. O godz. 16.00 Msza Św. w Sztynwagu z nabożeństwem przebłagalnym.
  • Decyzją biskupa toruńskiego w tym dniu (31 grudnia) nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz od zabaw.
  • 1 stycznia Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz Światowy dzień Modlitwy o pokój na świecie. Msze Św. w Sztynwagu o godz. 10.00, w Pieńkach o godz. 11.30.
  • W przyszłą niedzielę (2 stycznia) obchodzić będziemy już II niedzielę po Bożym Narodzeniu.
  • Z uwagi na Nowy Rok oraz kolędy Nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca NMP będzie miało miejsce 8 stycznia (sobota) o godz. 17.00. Na godzinę 17.00 w tym dniu zapraszam również młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania na Spowiedź Św. do Sztynwagu.
  • Przypominam, że w kościele bezwzględnie obowiązuje noszenie maseczek zasłaniających usta i nos
  • W tym roku odwiedziny duszpasterskie – kolędy odbędą się. Będą jednak musiały być spełnione pewne warunki obostrzeń sanitarnych… Plan kolęd na najbliższe dni przedstawia się następująco:
  • 28.12.2021 – 13:30 Ruda domy przy drodze na Toruń od Chejnowskich do Rogowskich.
  • 29.12.2021 – 15:30 Ruda pod Gogolin od Kucharskich do Gąsiorowskich.
  • 30.12.2021 – 15:30 Pieńki Królewskie od Mucha i Biały Bór do Bilskiej oraz od Florczyk do Narloch.
  • 02.01.2022 – 14:30 Mały Rudnik za torem od Maćkowiak i domy po prawej stronie drogi w kierunku do Sikora oraz domy do Dąbrowskich, Lubańskich i część Rudy – domy obok Rak.
  • Polecam prasę katolicką: Niedzielę – wydanie świąteczne 10 zł.
  • Bóg zapłać wszystkim za sprzątanie i dekorowanie naszych świątyń, ofiarowane choinki oraz inne prace wykonane na rzecz parafii.

Piątek 31.12

16.00 MB. (rez.)

Sobota 01.01 – Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

10.00 MB. + Zygmunt w rocz. śm., Jadwiga i Józef Staniszewscy; Teresa i Adam Frelek.

11.30 And. + Genowefa Gwóźdź i rodzice  z obojga stron.

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim  – 02.01

8.30 And. + Ojciec Jerzy Kniczek w rocz. śm., i mama Zofia Kniczek.

10.00 MB. Dziękczynno- Błagalna dla całej rodziny oraz o wszelkie łaski dla wnuka Olka i wnuczek Julki i Nadinki.

11.30 And. + Paweł Mateusz Sykut w 2 rocz. śm.