Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata

Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata  – 26 listopada 2023r.

• Dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy rok liturgiczny. Po Mszy Św. o godz. 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Serca Pana Jezusa z aktem poświęcenia rodzaju ludzkiego.
  • Dzisiaj decyzją Biskupa Toruńskiego jest przeprowadzana zbiórka do puszek na rzecz pomocy w szkoleniu kobiet przygotowujących się do pracy na Filipinach. Kursy będą obejmować takie zawody jak: krawiectwo, kosmetologia, wyrób chemii dla gospodarstw domowych.
  • W poniedziałek Mszy Św. nie będzie.
  • W środę przed Mszą Św. nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  • W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne: czwartek przed I piątkiem miesiąca oraz I piątek miesiąca. Spowiedź Św. w te dni od godz. 16.30. Msze Św. w intencji róż żywego różańca.
  • 2 grudnia przypada I sobota miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 9.00. Tego dnia będzie również Spowiedź Św. przedświąteczna dla wszystkich chorych chcących skorzystać z posługi sakramentalnej. Proszę zatem zgłaszać chorych do odwiedzin!!!!
  • W pierwszą sobotę miesiąca od godz. 17.00 w Sztynwagu nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca NMP. Wszystkich serdecznie zapraszam!
  • Za tydzień w niedzielę 3 grudnia na Mszach Św. o godz. 10.00 w Sztynwagu i o 11.30 w Pieńkach poświęcenie medalików dzieciom przygotowującym się do I Komunii Św.
  • Można składać u proboszcza wypominki roczne. Modlitwy za zmarłych podczas tegorocznych wypominek rozpoczniemy w I niedzielę Adwentu tj. 3 grudnia.
  • W naszej parafii trwa rozprowadzanie opłatka wigilijnego do naszych domów przez pana organistę. Opłatek roznoszony będzie głównie w weekendy. Można również otrzymać go na chórze.
  • Polecam prasę katolicką: Niedzielę.
  • Bóg zapłać wszystkim, którzy dbają o porządek i wystrój w naszych kościołach oraz wokół nich!!!

Wtorek 28.11

17.00 And. + Ryszarda (ona) Strojewska – popogrzebowa.

Środa 29.11

17.00 MB. + Jan, Jadwiga, Tadeusz Modliborscy; Piotr, Regina Białeccy.

Czwartek 30.11

17.00 And. Intencja Róż Żywego Różańca.

Piątek 1.12

17.00 MB. Intencja Róż Żywego Różańca.

Sobota 2.12

18.00 MB. + Czesława (ona) Rusek.

I Niedziela Adwentu – 3.12

8.30 And. + Ryszard Dąbrowski, zm. rodzice z ob. stron oraz Janusz i Grzegorz.

10.00 MB. + Paweł Elwertowski w 5 rocz. śm.

11.30 And. (rez.)