XXXIII niedziela zwykła

XXXIII niedziela zwykła  – 19 listopada 2023r.

• Dzisiaj przeżywamy XXXIII niedzielę zwykłą w ciągu roku kościelnego. Za tydzień Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy rok liturgiczny, Po Mszy Św. o godz. 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramantu i litania do Serca Jezusowego z aktem poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi.
  • W poniedziałek Mszy Św. nie będzie.
  • W tym tygodniu obchodzić będziemy: we wtorek Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny, w środę Św. Cecylii, a w sobotę Św. Katarzyny Aleksandryjskiej.
  • W środę przed Mszą Św. nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  • W piątek 24 listopada w Sztynwagu o godz. 17.00 Msza Św. w intencji grupy Św. Ojca Pio. Wszystkich serdecznie zapraszam.
  • Można składać u proboszcza wypominki roczne. Modlitwy za zmarłych podczas tegorocznych wypominek rozpoczniemy w I niedzielę Adwentu tj. 3 grudnia.
  • W naszej parafii rozpoczyna się rozprowadzanie opłatka wigilijnego do naszych domów przez pana organistę. Począwszy od dziś opłatek roznoszony będzie głównie w weekendy. Opłatek można również otrzymać na chórze.
  • Za tydzień 26 listopada po Mszach Św. decyzją Biskupa Toruńskiego zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz pomocy w szkoleniu kobiet przygotowujących się do pracy na Filipinach. Kursy będą obejmować takie zawody jak: krawiectwo, kosmetologia, wyrób chemii dla gospodarstw domowych.
  • Polecam prasę katolicką: Niedzielę.
  • Bóg zapłać wszystkim, którzy dbają o porządek i wystrój w naszych kościołach oraz wokół nich. Szczególnie chcę podziękować panu Mariuszowi Tyburskiemu za oczyszczenie rynien na kościele w Pieńkach oraz panu Włodzimierzowi Napiórkowskiemu za prace porządkowe przy kościele w Pieńkach!!!

Wtorek 21.11

17.00 And. Dziękczynno – Błagalna w 51 rocz. ślubu Krystyny i Janusza.

Środa 22.11

17.00 MB. (rez.)

Czwartek 23.11

17.00 And. (rez.)

Piątek 24.11

17.00 MB. Intencja grupy Św. Ojca Pio.

Sobota 25.11

18.00 MB. Dziękczynno – Błagalna w 14 rocz. urodzin Weroniki i Dominika.

XXXIV Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 26.11

8.30 And. Dziękczynno – Błagalna w intencji Antoniny i Ignacego.

10.00 MB. + Rodzice: Genowefa, Jakub Maliszewscy w 2 rocz. śm. Jakuba oraz siostra Krystyna.

11.30 And. Dziękczynno – Błagalna z okazji 45 rocz. ślubu Aleksandry i Mariusza oraz z okazji urodzin Aleksandry.